Na stránkách Philips VIZE najdete rozhovory s oceňovanými odborníky o tom, jak se jejich obor vyvíjel a co lze očekávat v jeho dalším vývoji, ale i o tom, co je pro ně osobně důležité, jak relaxují, nebo třeba jak vnímají vztah pacienta a lékaře. Věříme, že v každém čísle Philips VIZE si přečtete něco, co vás zaujme a obohatí.
VIZE se zaměřuje na témata, která hýbou odborným světem, na vize a názory předních zdravotnických odborníků. Prostor věnujeme posledním inovacím v oblasti přístrojového vybavení, IT a komunikačních řešení, využití umělé inteligence v poskytování té nejlepší a nejbezpečnější zdravotní péče v nemocnici i doma.
Do Philips VIZE je zařazen také rozhovor s legendou světové radiologie, emeritním profesorem Rainerem Rienmüllerem, který hovoří o tom, že důvěru mezi pacientem a lékařem nic nenahradí a také o tom, jak a proč mu výrobce zobrazovacích technologií nikdy nebude moci nabídnout dostatečně dobrý obraz. O tom, jak dosáhnout nulového počtu preventabilních úmrtí s námi hovořil šéf oddělení medicíny Philips, doktor Jan Kimpen. To všechno a mnoho dalšího si můžete přečíst v premiérovém čísle Philips VIZE. Přejeme Vám příjemné čtení.
Hlavním tématem časopisu Philips VIZE 1/2019 je onemocnění, které před dvaceti lety v průběhu prvních let invalidizovalo pacienty a zkracovalo jim život, protože nebylo léčitelné. Jde o roztroušenou sklerózu (RS), která postihuje především mozek, jehož funkčnost významně ovlivňuje kvalitu života. Diagnostickou a monitorující královnou roztroušené sklerózy je magnetická rezonance, která doposud představuje jediný spolehlivý biomarker progrese nebo stabilizace onemocnění. V tomto vydání Philips VIZE si můžete přečíst rozhovor s profesorkou Manuelou Vaněčkovou z Radiodiagnostické kliniky 1 LF UK a VFN v Praze, která se diagnostice RS magnetickou rezonancí věnuje již 20 let a která patřila k odborníkům, kteří se podstatnou měrou zasloužili o zavedení metodiky měření objemu mozku do pravidelné monitorace RS. To znamená, že pražské RS centrum má k dispozici dvacetiletá „big data“, a to je světový unikát.
Do tohoto čísla Philips VIZE je zařazen také rozhovor s docentem MUDr. Jaroslavem Feyereislem, CSc., který stojí v čele pražského Ústavu péče o matku a dítě poslední dvě desítky let. S čím se za dobu svého ředitelování potýkal, jak budoval ÚPMD po vzoru švýcarské kliniky, jak nahlíží na domácí porody a systém úhrad, o tom všem si můžete přečíst na stranách 14-18. Další výraznou osobností v tomto čísle je prof. MUDr. Pavel Červinka, Ph.D., FESC, FSCAI, přednosta Kardiologické kliniky Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, který z “ničeho” vybudoval špičkové kardiologické a kardiochirurgické pracoviště srovnatelné s kardiocentry ve fakultních nemocnicích. To a mnoho dalšího si můžete přečíst v tomto čísle Philips VIZE. Přejeme příjemné čtení a pevné zdraví!
Hlavním tématem časopisu Philips VIZE 2/2010 je stárnutí populace, a to i té lékařské, které představuje stále nedoceněný problém. Pořád více pacientů bude potřebovat lékařskou péči, přičemž počet odborníků adekvátně tomu neporoste a nároky na zdravotnický systém se budou zvyšovat. Proto společnost Philips podpořila mezioborovou konferenci Srátnutí populace a jeho dopad na zdravotnictví (na stranách 4-10). Philips se možnostmi poskytování zdravotní péče pro stárnoucí populaci intenzivně zabývá, a rozvíjí proto i umělou inteligenci, nad jejíž problematikou se zamýšlí na stranách 11-13 Henk van Houten, výkonný viceprezident a hlavní technologický ředitel Royal Philips.
You are about to visit a Philips global content page
Continue